У госцi да казкi

У чацвер, 29 лiстапада 2018 года,  у музыкальнай зале нашай установы дашкольнай адукацыi было мнагалюдна. Дзецi i бацькi спяшалiся на тэатралiзаванае прадстаýленне па матывах беларускай народнай казкi "Сабака i воýк" на беларускай мове. Яго падрыхтавалi юныя артысты з лiку выхаванцаý старэйшай групы №7 "Знайкi" пад кiраýнiцтвам Канавальчык Наталлi Мiкалаеýны, выхавальнiка дашкольнай адукацыi. Як i належыць у тэатры, спачатку трэба было купiць квiток, кошт якога - усмешка, затым на ýваходзе паказаць яго кантралёру i заняць сваё месца. Адна ýмова: размаýляць трэба было на беларускай мове. Па гучных апладысментах, усмешках гледачоý i артыстаý было зразумела: зносiны на роднай мове принеслi асалоду.